ÖVRIGT / Diverse / Termoskanna 11104148
*
nr 1110 4148
Termoskanna
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 20:07:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 19:17:18
1
200 kr
19/5 13:48:07
2
200 kr
19/5 13:48:07
1
200 kr (Budbetjänt)
21/5 22:44:45
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19
-
5285 Fat
brons, med emaljdekor. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Termoskanna
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 4148
Termoskanna
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 19:17:18 | 1 | 200 kr |
19/5 13:48:07 | 2 | 200 kr |
19/5 13:48:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
21/5 22:44:45 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19
-
5285 Fat
brons, med emaljdekor. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09